Inny, czyli fajny

Ta książka w atrakcyjny sposób pokazuje dzieciakom, że inność to żaden powód do wstydu. Ba, tylko inność pozwala wybić się z szarej masy, a czasem także osiągnąć wielkie rzeczy. Albo co najmniej przeżyć niezwykłe przygody, na przykład takie, jakie są udziałem trójki bohaterów książek Katarzyny Gacek. Naznaczone innością dzieciaki powracają w drogim tomie serii Supercepcja. Podwójny spisek.

Kim są Julka, Klara i Tymon?

Szkolni koledzy uważają ich za dziwaków. No bo jak inaczej nazwać dziewczynkę, która – tak jak Julka – nie zdejmuje rękawiczek nawet w upalne dni? Nie mają pojecia, że nastolatka jest tysiąc razy bardziej wyczulona na dotyk niż ktokolwiek inny, ale Julka wie, że nie ma sensu im tego tłumaczyć. I tak nie uwierzą. Równie dziwacznie zachowuje się Klara. Ta z kolei nie rozstaje się z nausznikami, cały czas nosi je na głowie. Zdziwionym taką ekscentrycznością nauczycielom podsuwa lekarskie zaświadczenie o… nadsłyszeniu. Trudno uwierzyć, ale to prawda. Dziewczynka ma rzeczywiście rewelacyjny słuch, tysiąckrotnie bardziej czuły niż inni. Anomalia trzeciego z tej trójki, Tymona, nie rzuca się w oczy, ale chłopak dobrze wie, że on również mocno różni się od reszty ludzi. Jego z kolei natura wyposażyła w smak absolutny…

Wyjątkowo czuły słuch, doskonały smak i niezwykły dotyk – właśnie te cechy sprawiają, że tę trójkę inni (a i oni sami) uznają za dziwaków. Poczują się lepiej, gdy się spotkają. Dzieciaki chodzą do trzech różnych warszawskich szkół, ale któregoś dnia połączy ich przypadkowe spotkanie. Jak można się spodziewać będzie to początek przyjaźni, a potem całej masy niezwykłych przygód.

Niezwykła trójka i klejnoty Imperium Brytyjskiego

Pierwszy tom serii „Supercepcja. Początek” bardzo spodobał się młodym czytelnikom, a wszystko wskazuje na to, że druga część będzie cieszyć się równym powodzeniem. Tym razem nastoletni bohaterowie będą poszukiwać przyczyny swoich niezwykłych zdolności. Przypuszczają, że kryje się ona w ich wspólnej przeszłości. I zastanawiają się, czy wiele jest ludzi, którzy podobnie jak oni mają nadzwyczajnie rozwinięte zmysły. Postanawiają ich odnaleźć, a w trakcie poszukiwań wplątują się w kolejną przygodę. Tym razem będzie to fałszerstwo i kradzież bezcennych koronnych klejnotów Imperium Brytyjskiego… Oj, będzie się działo!

Katarzyna Gacek, pisarka i scenarzystka, przyzwyczaiła młodych czytelników do wartko prowadzonej akcji i do niezwykłych zdarzeń, w jakie wplątuje swoich bohaterów. Jej książki połyka się jednym haustem. Czytelniczym przebojem była powieść przygodowa „Marek i czaszka jaguara”, z kolei kinowym hitem okazał się film „Za niebieskimi drzwiami”, do którego Gacek napisała scenariusz. Został fantastycznie przyjęty przez młodą widownię, bijąc rekordy frekwencyjne. Czy druga część „Supercepcji” również zaskoczy czytelników niezwykłym splotem wydarzeń? Warto sprawdzić!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *